Dobişko
eşim duymasın, bu yemeğe aşık oldum*
Ana Sayfa Mekanlar Dobişkocular Dobişkom
Cep Telefonu Kılıf ve Aksesuarları

Ara Cafe

Favorilerine ekle Favorilerine ekle (19 kişi)
Deneyeceklerime ekle Deneyeceklerime ekle (10 kişi)
9 oy | oy ver
Oylamalar
Mekanın Oy Ortalamaları
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
Oylamalar
Mekan Oylama
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Ara Cafe isimli mekanın adres bilgilerini ve yorumlarını bu sayfada bulabilir, siz de katılımınızla sayfanın gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.
İl: İstanbul / Beyoğlu
Adres tarifi: Galatasaray'da, Yapı Kredi Kültür Merkezi'nin hemen arkasındaki çıkmaz sokakta.
Adres: İstiklal Cad. Tomtom Mah.Tosbağa Sk. No: 8Beyoğlu
Telefon: (212)245-4105
Ara Cafe
Ekleyen:
dugi dugi
24.08.2007 22:04:00
Ben bu mekanda yetkiliyim Ben bu mekanda yetkiliyim
Harita
Harita
Göster / Gizle
Ekleyen:
mekanci mekanci
[?]
Etiketler
Etiketler
Ürün etiketleri: körili makarna, limonata, lokumlu türk kahvesi, sakızlı muhallebi, ıslak kek, balkan köfte Etiket ekle
Kategori etiketleri: cafeler Etiket ekle
Diğer etiketler: istanbul cafeleri, ara güler fotoğrafları Etiket ekle
Marka etiketleri: Etiket ekle
Alışveriş Merkezleri: Etiket ekle
Resimler
Resimler
Ara Cafe
Resim Ekle Resim Ekle
Yorumlar
Yorumlar
dugi
dugi diyor ki:
Galatasaray Lisesi'nin karşısındaki Beyoğlu PTT'si ile Yapı Kredi Kitabevi arasındaki Tosbağ Sokağa girdiğinizde sizi tipik Beyoğlu mimarisini yansıtan, vitraylarla bezeli sıcak bir "Kafe Ara" bekliyor. aynı zamanda, Ara Güler'in atölyesinin altı. Kapıdan içeriye girdiğinizde yüksek ferah tavanlar, rengarenk vitraylar, rahat, hoş dekorasyon, bahçeye taşan masalar sayesinde Beyoğlu'nun kargaşasından bir anda sıyrılırsınız. Bir nevi sinemacılar lokali gibi olan kafenin müdavimleri ise Yeşilçam'ın kamera arkasındaki emektarları. Türk damak tadının modern bir sunumla birleştiği menüsünden Cunda salatası, etli pazı sarması, Manisa köftesi, körili makarna, sakızlı muhallebi ve lokumlu Türk kahvesini özellikle tavsiye ederim. Pazar günleri ise, 10:30-14:00 arasında geleneksel Pazar kahvaltısı düzenleniyor, bilginize. fiyatlar ne pahalı, ne ucuz; 'arada' anlayacağınız. kıyıda-köşede-arada kalmayı sevenlerdenseniz, 'Ara Kafe'ye bir uğrayıverin..


24.08.2007 22:04:00
ybalaban
Editörün SeçimiEditörün seçimi [?]
ybalaban diyor ki:
Ara Cafe'yi sevenlerden biri degilim. Ara Cafe'nin edindigi müşterilerini şahane lezzetleri ya da fiyatları makul olduğu için edindiğini düşünmüyorum. İstiklal Caddesinde Ara Cafe'den çok daha lezzetli yemekleri olan ama "Hadi gel Ara Cafe'de buluşalım" havasını basmayı seven entellektüel ya da değil müşteri kitlesini çekememiş bir sürü mekân var.
Ara Cafe, Ara Güler sayesinde isim edinmiş, önce aralarda iken şimdi neredeyse Galatasaray Meydanı'na çıkma cesaretini gösterecek kadar kalabalıklaşmış, yemekleri soğuk, garsonları meşgul, salataları sünmüş bir yer bana göre. Kusura bakmayın hayallerinizi yıktıysam, ama bana rastlayan Ara Cafe böyle bir yer.

25.08.2007 09:19:00
eae1983
eae1983 diyor ki:
Yapılan yorumlara katılıyorum, Ara Cafe gerçekten yemekleriyle parlamamakta, bilhassa fiyatlar bu kadar yüksek olunca ama "kalite" unsuru olmayınca insanın bu kadar meşhur bi yerden olan beklentileri ister istemez sarsılıyor.

Kaldı ki Ara Cafe'ye tekrar tekrar uğramayı cazip yapan birşey dekorasyonu ve Ara Güler'in çekmiş olduğu fotoğraflar.

Gerçekten de, kafenin içinde yer alan, bazen biraz fazla Bourgeois-Bohême kaçsa da tüm süsleme unsurları ya bir tarihi ya da manevi değer taşıyor.

Keşke bu enfes vitrin gözü tatmin ettiği kadar mideyi de tatmin etseydi.

21.01.2008 14:06:00
inanhuseyin
inanhuseyin diyor ki:
Ara Cafe, maalesef söyleninlenlere çok yakın bir mekan.

Gittiğinizde, sizinle ilgilenmesi gereken servis personelinin, işinden memnun olmadığı veya sizi sevmediğini düşünüyorsunuz. :(

Güzel yemekleri var evet ama pahalı. Pahalı olarak nitelendirirken, yakınındaki benzer yerlere kıyas yaparak söylüyorum, benzerden kastım ise, mutfak ve servis benzerliği.

İçerdiği Fotoğraflar ve Dekorasyon gerçekten güzel. Ben birdefa gidip karar verenlerdenim. İkinci bir şans versem aynı şeyleri yazarmıydım bilmiyorum. Bence ikinci şansı haketmedi.

25.02.2008 22:14:00
kremnas: henüz dobişkocu değil
kremnas diyor ki:
Ara kafe yaptığınız bu yorumları hak etmiyor sevgili dobişkolar. Açıldığı günden bu yana giderim. Garsonları hiç bir müessesede karşılaşmayacağınız derecede güleryüzlü, hızlı ve yardımcıdır. Yemeklerinin lezzeti tartışılmaz. Beyoğlu'nda en temiz salata yiyebileceğiniz mekandır.Notum her zaman 10 dur. Saygılarımla..
7.03.2008 14:47:00
ybalaban
ybalaban diyor ki:
Sevgili kremnas, Ara Kafe yerine sana Gölgede Kahve'yi tavsiye ederim. Beyoğlu'nda en temiz ve lezzetli salata yiyebileceğin yerlerden biridir. Ayrıca Barcelona Cafe'nin salata ve zeytinyaglı yemeklerini öneririm. Bosver sen Ara Cafe'yi. Git bu dedigim yerlerde bir kez ye eminim notun düsecektir.
7.03.2008 15:59:00
Iceman®
Iceman® diyor ki:
Evet bahsedilen noktalar doğru fakat ara kafe'de kahve içmek, arkadaşlarla sohbet etmek, İstiklâl'in o hengamesinin içinden sıyrılmak için çok uygun bir yer. Caddenin içinde ama gürültüsünden uzak.
Türk kahvesi ve filtre kahvesi gerçekten başarılı, zaten dekorasyon konusunda sahibi Ara Güler'in o değerli kareleri oldukça renklendirmiş.
Ara kafe için kahve ve tatli ikilisi tavsiye edilir.

11.03.2008 17:55:00
Lezzet Arıyorum
Ara kafe ile aynı binada, üst katında çalışan biri olarak öğle yemekleri için lezzetli bir seçim.Özellikle Balkan Köfte'si kesinlikle denenmesi gereken güzel bir tat.Yer bulmanın, işlek saatlerde zor olduğu mekan bence ne yazık ki Beyoğlu'ndan nasibini almışcasına gürültülü bir ortam sunuyor.Yine de güleryüzlü garsonları,sıcak atmosferi bizi kendine çekiyor.Arkadaşlarınızla sohbeti bir başka yere bırakarak lezzetli kısa bir arayı burada verebilirsiniz ...
12.03.2008 00:33:00
şişkokedi
şişkokedi diyor ki:
Çok uzun bir süredir neredeyse her akşam uğrayıp salata yediğim bir mekandır Ara.Şimdiye kadar bu anlamda sorun yaşamadığım tek yerdir(özellikle salatanın temizliği bir salata sever için çok önemlidir).Ayrıca "çikolatalı ıslak keki" Beyoğlu'nda tatlı keyfi yaşamak için birebirdir.Zencefil çayını bulabildiğim nadir mekanlardandır ve diğer bitki çaylarını da özenle hazırlar.Mekan her mevsim günün her saati yoğun olur;bazen oturabilmek için 4-5 masa beklersiniz.Bu usulü bilmeyen yeni misafirler mekana biraz darılır (ayrıca beklemeden yemek yeme isteği de son derece olağan).Mekanın en iyi yanlarından biri de garsonlarıdır ikinci üçüncü ziyaretinizden sonra bunu daha iyi anlayacaksınız.Kahvaltısı da oldukça lezzetli olan Ara,Beyoğlu'nun en kişilikli kafelerindendir.
28.05.2008 21:34:00
burakdaylan
burakdaylan diyor ki:
Açıldığı günden beri İstiklal'deki kafe arayışlarımın ilk tercihi haline gelen bir yer. Dönemsel olarak serviste kalite dalgalanmaları olsada bir çok yere göre tutarlı bir yapıya sahip. Hatta o kadar tutarlı ki senelerdir menüsü değişmedi. Artık biraz değiştirin ve geliştirin lüfen. Mekan gerçekten keyifli, kaosun ortasında bir aralık, ismi gibi bir yer.
24.09.2008 21:10:00
arafan:): henüz dobişkocu değil
arafan:) diyor ki:
yıllardır hemen hergün mutlaka ugrarım yorumları okudumda ben pek katılmıyorum olumsuz yorumlara..garsonlar herzaman güleryüzlü,ilgili ve hızlıdır,yemekleri lezzetli tabaklar doyurucudur,balkan köftesi meyve püresinden yapılan dondurması muhteşemdir,kendinizi evinizde gibi hissedersiniz..
27.10.2008 01:00:00
kenan: henüz dobişkocu değil
kenan diyor ki:
yorumlara kesinlikle katılıyorum inanılmaz derecede asık suratlı personele sahip bi mekan.hatta bnu o kadar ileri götürmüş durumdalarki sen otur ben siparişimi alır gelirim deme ihtiyacı hissettiriyorlar.bu kadar ayrıcalıklı bi yerin personel seçiminde daha dikkatli olmasını ümit ediyorum.
24.11.2008 15:49:00
kırmızı lays
kırmızı lays diyor ki:
çok fazla gittiğim bir mekandır Ara cafe
30 kere gittiysem 25 kez memnun kalmışımdır.

Garsonların suratsızlığından yakınan dobişko' cular olmuş
benim şansıma mıdır bilemem ama o kalabalıkta masa değiştirmek istediğimizde bile bir şekilde yardımcı olmaya çalıştılar ki her zaman kalabalıktır Ara cafe

içerisi ferah değildir tıkış tıkıştır
masalar birbirine yakın ama ortam sıcak
evet marjinal,entellektüel kesimin ilgi gösterdiği yerdir.

popüler kesimin "piyasa" oluşturmaya çalıştığı mekanlara gitmektense ben Ara cafe nin nezih ortamında "Balkan köfte" mi yemeyi tercih ederim.

17.12.2008 22:24:00
GFK
GFK diyor ki:
Benim için Ara Cafe tam "arada". Evet menüsünü seviyorum, şu zamana kadar beni hiç hayal kırıklığına uğratmadı yemekler. Hatta porsiyonlar biraz hormonlu ve ziyadesiyle doyurucu. İçine girdiğimde kendimi bir müzedeymişim gibi hissediyorum. Etrafıma bakmaktan yemeğimi soğutup, "şunu bir ısıtır mısınız?" dediğim çok olmuştur. Bu sebeple garsonlarını iyi bilirim...
Garsonlar biraz soğuk, biraz seçici. Herkese aynı davranmadıklarına şahidim. Ama şu da var ki kalabalık olmayan saatlerde böyle değiller. Yine de biraz daha neşeli ve çalıştıkları mekana ayak uydurabilirler. Gerçi o sıkışıklıkta bu nasıl olacaksa...
Ara Cafe'nin benim için "arada" kalmasını yegane sebebi işte bu sıkışıklık. Masalar birbirine o kadar yakınki. Hatta geçen gidişimde Ara Güler'in o çok sevdiği konuşmalarını(!) kendi masamda oluyormuş gibi dinlemek zorunda kaldım. Yan masayla iletişime geçmek bu sıkışıklıkta garsonlarla iletişime geçmekten daha kolay. Bir de sigara problemi var ama o zaten ortak sorun. Bunlar dışında Ara Cafe benim için sadece "arada". Asla en sevdiğim değil ama en berbatta değil...

1.02.2009 17:44:00
doymakta neymiş
Gidince yer bulmak cok sorun oluyor. Ayakta bekliyoruz, heh su masa kalkiyo galiba diye hizla hareket etmek gerek. Servis biraz gecikebiliyor. Adi oldugu icin ve Ara Guler' i sevenlerden olusan bir kalabaik gibi geliyor bana.
22.04.2009 18:10:00
Gurme Dünyası
Gurme Dünyası diyor ki:
"doymakta neymiş" e katılıyorum çünkü boş yer bulma konusunda sıkıntı yaşanmakta. Ayrıca cafenin bulunduğu sokağın da cazip bir yanı olduğuna inanmıyorum doğrusu. Sadece isim yapmış olmasından dolayı, bir buluşma noktası yeri gibi geliyor bana!!!
10.06.2009 15:37:00
yemedeyanındayat
Çok fazla detay yazmanın değil, sadece önermenin yeteceğini düşündüğüm yer.
Benim düşüme göre klasik olmalı ve her misafirini mutlu etmeli yıllarca.

28.08.2010 18:35:00
canan: henüz dobişkocu değil
canan diyor ki:
İstiklal'de çok az yerde rastlayabileceğimiz bir hoşluğu açıldığı günden beri devam ettirmekte... Geçenlerde ıslak kekim ve kahvemle keyif çatarken etrafımdki masalarda, ayrı ayrı, Ara Güler, Timuçin Esen, Mehmetali Alaborayı görmekte ayrı bir zevkti.
30.10.2010 20:12:00
Murat İnce: henüz dobişkocu değil
Murat İnce diyor ki:
Ara Güler bunu nasıl yapmış bilmiyorum ama ortalamanın çok üzerinde bir kalite standardını daimi olarak sürdürüyor. bu bahsettiğim öyle kolay bir şey değil. zira bugün babadan dededen kaldığı söylenen, since 1880 gibi sloganlarla ön plana çıkan çoğu işletmenin yanında ara cafe çok çok kaliteli hizmet sunuyor. tebrikler..
10.11.2010 13:36:00
kremnas
kremnas diyor ki:
Ortam standart güzelliğini korurken hizmet anlayışında, kalite puanında belirgin düşüş hissediliyor:bunun nedenini değişen servis görevlilerine bağlıyorum.
22.07.2011 16:35:00
Yorum Ekle
Dobişko'da mekanlara siz de yorum yapmak ve mekanları paylaşmak için tıklayınız
Yakın Mekanlar
Yakın Mekanlar
Saladstation
Nordsee Beyoğlu
Şahin Lokantası - Tepebaşı
8 İstanbul
Harita
Dobişko Üye İşyeri Programı
Dobişko bir Tabi Media markasıdır.
Hakkında | Kendi Mekanınızı Ekleyin | Reklam | İletişim | Kullanım Şartları
Copyright © 2006-2020 Dobişko, All rights reserved.
Dobişko