Dobişko
lezzetli yeni yıllar dilerim*
Ana Sayfa Mekanlar Dobişkocular Dobişkom
Cep Telefonu Kılıf ve Aksesuarları

Baylan Pastanesi

Favorilerine ekle Favorilerine ekle (20 kişi)
Deneyeceklerime ekle Deneyeceklerime ekle (11 kişi)
7 oy | oy ver
Oylamalar
Mekanın Oy Ortalamaları
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
Oylamalar
Mekan Oylama
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Baylan Pastanesi isimli mekanın adres bilgilerini ve yorumlarını bu sayfada bulabilir, siz de katılımınızla sayfanın gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.
İl: İstanbul / Kadıköy
Adres: Muvakkithane Caddesi No: 19
Telefon: (216)346-6350
Telefon 2: (216) 336 28 81
Web sitesi: www.baylanpastanesi.com
E-posta: info@baylanpastanesi.com
Baylan Pastanesi
Ekleyen:
Zifirî Zifirî
5.05.2007 01:12:00
Ben bu mekanda yetkiliyim Ben bu mekanda yetkiliyim
Harita
Harita
Göster / Gizle
Ekleyen:
kan kalemi kan kalemi
[?]
Etiketler
Etiketler
Ürün etiketleri: Etiket ekle
Kategori etiketleri: pastaneler Etiket ekle
Diğer etiketler: Etiket ekle
Marka etiketleri: Etiket ekle
Alışveriş Merkezleri: Etiket ekle
Resimler
Resimler
Baylan Pastanesi Baylan Pastanesi Baylan Pastanesi Baylan Pastanesi Baylan Pastanesi
Resim Ekle Resim Ekle
Yorumlar
Yorumlar
Zifirî
Zifirî diyor ki:
kup griye'siyle ünlü mekân.. çok hoş tadı gerçekten.. : )) bahçesi, iç mekânı gayet sakin ve güzel..
5.05.2007 01:12:00
aHMET
aHMET diyor ki:
kup griye'si ünlü olduğu kadar tatlı da. yıllardır hiç bir şeyin değişmediğini tahmin ettiğim çok nostaljik bir mekan. müşterileri de genel olarak orta yaşlılar.
17.05.2007 09:16:00
deggie
deggie diyor ki:
Baylan pastanesi Atilla İlhan'dan , Cemal Sureyya'ya, Haldun Taner'den Fazıl Hüsnüye bir cok ünlü yazarı misafir eden meshur pastane.Lenas ailesi tarafından yanılmıyorsam 3 kusaktır isletiliyor. Tüm yazarların agız tadının iyi olduguna dair bir kanıt olmasada hakettikleri saygıyı ve hizmeti bu muessseseden gormuslerki devamını getirmisler.
Ben burada sadece Kup Griye yedim Adisababa ve ROkoko sununda meshur oldugunu soyleniyor fakat ; Baylan duvardaki kocaman musterilerimizn terchi kup griye posteri ile bu ürün üzerinde duruyor. Kup griye icindeki fındık , karmel, karamel, karamel, karamel, ben cok tatlı sevmem bu arada karamel karamell :)

27.07.2007 18:43:00
cetik
cetik diyor ki:
profiterolü harikadır,kasadaki amcanın dediğine göre ilk profiterolü kendisi yapmıştır.keşke avrupa yakasındada şubesi olsa
26.11.2007 19:37:00
müstesna
müstesna diyor ki:
kup griyesi harika ama çikolatalı trufu da çok lezzetli tavsiye ederim
28.12.2007 23:05:00
eae1983
eae1983 diyor ki:
Kadıköyü Kadıköy, Istanbul'u Istanbul yapan yerlerdendir.
Kup Griye'sine diyeceğim yok, gerçekten Dünya Âlemde eşi menendi olmayan bir tatlı.

Tek kusuru belki fiyatların biraz hallice olması.

21.01.2008 15:10:00
umutmutfakta: henüz dobişkocu değil
umutmutfakta diyor ki:
Bence Kadiköyün en anlamlı mekanı Baylan ...
İçeriye girip muhteşen pastaları seyrederek arka bahçeye geçersiniz. O nostaljik huzurlu ortam sizi alıp götürürrrr. Sanki filmlerde gördüğümüz eski İstanbul'un içinde bulursunuz kendinizi kup griye ile limonata siparişi vermeyi unutmayın.....

19.04.2008 10:37:00
yemedeyanındayat
'ustalık' ve 'miras' ın lezzetle buluştuğu yer. serotonin salgılayamazsanız buradayken bile kendinizden korkun.
servisler, ürünler gayet iyidir. fiyatları zaten tahmin edersiniz.

17.07.2008 14:53:00
aries
aries diyor ki:
O eski İstanbul mekanlarına girdiğinizde sizi saran ağırbaşlılık ve dinginlik, Baylan'da da hissedilir. Cumhuriyet yıllarında Beyoğlu'nda başlayan pastanecilik serüveni, eskimeyen bir ciddiyetle Kadıköy'de devam etmektedir.

Mekanın işletmesini babasından devralan bugünkü sahibi Harry Lenas, Türkiye'de çikolata konusunda çığır açmış bir şahıstır. Yurt dışında aldığı akademik pastacılık ve çikolata eğitimini ülkemize döndüğünde başarıyla uygulamıştır. Bu yüzden Baylan'da sunulan çikolatalar ve çikolatalı ürünler farkını hissettirir.

Mekanın spesiyalitesi olan Kup Griye son derece lezzetli olmakla birlikte, yaz sıcağında bünyeye ağır gelebilecek bir üründür. Dondurma, karamel, badem, vanilya, fıstık ve krem şanti ile yapılır; üstüne bal ve karamel sosu dökülerek bir kedi dili bisküviyle servis edilir. Fondü Şokolası ve pastaları da birer lezzet deryasıdır. Çikolatalarından çok miktarda yeseniz dahi sizi baymaz, rahatsızlık vermez.

Baylan'ın ürünleri, kaliteyle orantılı olarak oldukça pahalıdır. Bazı likörlü çikolata çeşitlerinin fiyatı dudak uçuklatacak cinstendir. Arka bahçesi yazın sizi şehir karmaşasından uzaklaştıracak bir sığınak gibidir. Kadıköy'e yolunuz düşerse Baylan'a mutlaka bir uğrayın, çıkışta damağınız size teşekkür edecektir.

11.08.2008 00:19:00
kurabiyeci
kurabiyeci diyor ki:
Deneyeceklerim arasındaydı ve denedim geçen hafta... Girer girmez yanımdaki arkadaşıma "Kokuyu duyuyor musun?" diye sordum hemen, çünkü enfes bir pastane kokusu vardı hepsine koklanamayan. Kup Griye ve limonata denedim. Limonatası gerçekten çok güzeldi. Kup Griye de evet sıcakta biraz bayabilir, ama değişik bir ürün. Denenmeli...
23.08.2008 23:55:00
Başak Gürbüz Derman
Baylan Kadıköy Çarşısında, Muvakkithane Caddesi'nde (Kadıköy çarşıya PTT yanından girilen aralık) İstanbul'un eski pastanelerinden biri. Dışarıdan görünüşü, kelebeklerle süslenmiş vitrini, iç dekorasyonu, bahçesindeki sandalyeleri, masaları ve menüsü 1900'lerin başında donup kalmış gibi. Girişine bakıldığında İstanbul'un en ünlü lezzetlerinden birinin içeride olduğu akla gelmiyor. Baylan Pastanesi vitrini.
Pastaneye girip arkaya doğru ilerlediğinizde asmalı bahçeye çıkıyorsunuz. Çiçekler var etrafta. Yukarısı yapraklarla kaplanmış. Kimbilir sonbaharda nasıl oluyordur burası...
Baylan'ın lüks pastane tarifesinden iki tane kup griye istiyoruz ama beynimizin bir yerine armutlu ve elmalı pay da kaydediliyor.
Dondurma, bademli krokant, karamel, vanilya, krem şanti ile hazırlanan, üzerinde karamelli bal sosu ve kedi dili bisküvisi ile arzı endam eden kup griye teşrif ediyorlar. Bu zerafet, bu albeni karşısında fotoğrafları çekerken dayanma gücümüz zayıflıyor, sabırsızlanmaya başlıyoruz. Unutulacak gibi bir tad değil! Çok hoşumuza gitti. Önce sütün yumuşak tadı geziyor dilinizin üstünde, karamel eşlik ediyor ona, en son da bademli, fındıklı krokantın kıtır kıtır hissiyatı ve lezzeti ekleniyor. Mmmmm...İstanbul'un en hoş lezzetlerinden birisi hakikaten burdaymış!

29.08.2008 22:48:00
yusuf koç
yusuf koç diyor ki:
pastaları özellikle kup griye'si bir harika, ortamda güzel
hele yazın o kalabalık caddeden içeri girip arka bahçeye yeşillikler içine girdiğiniz zaman daha hoş ve dinlendirici oluyor. bildiğim kadarı ile yaklaşık 100 yıldır orada hizmet veriyor.

10.10.2008 09:57:00
guru
guru diyor ki:
Yıllardır bilinen spesiyal: Vanilya, yanmış karamel, balkaymaklı dondurma üzerine ufalanmış ceviz ve fındık taneciklerinin dayanılmaz birlikteliğinden oluşur. İnsanın tarif ederken soluğu Kadıköy'de alıp, kupun içine gömülesi geliyor.
3.11.2008 18:58:00
leylak13: henüz dobişkocu değil
leylak13 diyor ki:
Kup griye mükemmel bir lezzet, deneyen vazgeçemez ama profiterolü de es geçmeyin (hamuru az,çikolata sosu çok bol), milföyleri de harikadır.
16.02.2009 14:49:00
Oğuz FİLİZFİDANOĞLU
kup griye ve limonatanın birlikte süper bir şekilde gittiği bir mekan, ayrıca içeriyi girdğinizde arka tarafta ki bahcede insanı buyuluyor. bu arada pastanenin kuru pastalarınıda evinizde cayınızla birlikte cok guzel bir sekilde afiyetle yiyebilirsiniz, lezzetleri üst derecede..
28.09.2009 19:22:00
alper78
alper78 diyor ki:
Kup griye, mus çokola bir harika, profiterol limonata için de iyi bir tercih olur,bahçesini kışın açmaması ambiansi bozuyor,fiyatları yüksek olan işletme, lezzet kadar ambiansda önem vermeli
26.03.2010 09:04:00
KAghast
KAghast diyor ki:
Kadıköy'ün tam orta yerinde kalabalığın en yoğun olduğu bir caddede bu kadar sakin ve sessiz bir bahçeye sahip olması bile mekanı gidip görmenize değer. Ürünler hakkında zaten yorum yapmıyorum muhteşem.
10.07.2010 19:53:00
tullessa
tullessa diyor ki:
30 yıldır hiç bir ürününün tadı değişmedi. Çocukken Baylan'a gitmek ayrıcalıktı, hala benim için bir ayrıcalık.. Çalışanları, dekorunun hiç değişmemesi beni etkileyen özellikleri. Kup Griye'yi tarif etmeye bile gerek yok. Bence güzel ve orjinalliğini koruyan bir pastane.
13.07.2010 10:23:00
yemedeyanındayat
Leon Amca'nın (evet yıllarca ve içimden neden öyle geldiyse ona bu isimle hitap ettim ve bir o kadar da hoşgörüyle karşılaştım. Tam bir beyefendiydi) hiçbir varisi olmaması sebebiyle (bana söylenen bu) Altınkılıçlar'a sattığı efsane pastane.
Şaşkınlığımın dakikalarca geçmemesinden sonra düşündüm de "İnşallah, yeni sahibi, bu nostaljik tadı bozmaz. Hem işletmenin tasarımında hem de ürünlerde".

Yeni şubesi, yeni sahibi tarafından Bebek'te açılmıştır.

22.02.2011 04:31:00
cetik
cetik diyor ki:
Beklenen olmuştur artık Baylan'da malesef lezzetler birer birer yok olmaktadır,portakallı çikolatada eskiden portakal kabuğu olurdu şimdi sadece konstantresi..ama fiyatlarda ters orantılı yükselmiştir..
4.03.2011 02:43:00
Yorum Ekle
Dobişko'da mekanlara siz de yorum yapmak ve mekanları paylaşmak için tıklayınız
Yakın Mekanlar
Yakın Mekanlar
Mekan Kalamış
İstanbul / Kadıköy | Dobişko Üye İşyeri
Raffaello Çikolata
Dönerci Sadık Usta Göztepe
İstanbul / Kadıköy | Dobişko Üye İşyeri
Seven Kebap
İstanbul / Kadıköy | Dobişko Üye İşyeri
Dobişko Üye İşyeri Programı
Dobişko bir Tabi Media markasıdır.
Hakkında | Kendi Mekanınızı Ekleyin | Reklam | İletişim | Kullanım Şartları
Copyright © 2006-2020 Dobişko, All rights reserved.
Dobişko