Dobişko
dobişko olma ama dobişkocu ol ;)*
Ana Sayfa Mekanlar Dobişkocular Dobişkom
Cep Telefonu Kılıf ve Aksesuarları

Fratelli La Bufala

Favorilerine ekle Favorilerine ekle (1 kişi)
Deneyeceklerime ekle Deneyeceklerime ekle (4 kişi)
1 oy | oy ver
Oylamalar
Mekanın Oy Ortalamaları
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
Oylamalar
Mekan Oylama
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Fratelli La Bufala isimli mekanın adres bilgilerini ve yorumlarını bu sayfada bulabilir, siz de katılımınızla sayfanın gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.
İl: İstanbul / Levent
Telefon: (212)325-5411
Adres: Levent Loft – Büyükdere Cad.No:201
Web sitesi: www.fratellilabufala.com
E-posta: mailto:flb-istanbul@fratellilabufala.com
Fratelli La Bufala
Ekleyen:
aegnor aegnor
14.12.2008 14:46:00
Ben bu mekanda yetkiliyim Ben bu mekanda yetkiliyim
Harita
Harita
Göster / Gizle
Ekleyen:
aegnor aegnor
[?]
Etiketler
Etiketler
Ürün etiketleri: Etiket ekle
Kategori etiketleri: Etiket ekle
Diğer etiketler: Etiket ekle
Marka etiketleri: Etiket ekle
Alışveriş Merkezleri: Etiket ekle
Resimler
Resimler
Fratelli La Bufala Fratelli La Bufala Fratelli La Bufala
Resim Ekle Resim Ekle
Yorumlar
Yorumlar
aegnor
aegnor diyor ki:
Fratelli La Bufala – İstanbul; geleneksel Napoli stilinde hazırlanmış odun alevli tuğla pizza fırınından “İtalyanların pizza yemeğe gittiği, gerçek Napoli pizzası” nın yanı sıra; yüzde yüz manda sütünden yapılmış “gerçek mozzarella peyniri”, manda eti, sığır eti, salam, el yapımı makarnalar, Türkiye’den Çanakkale domatesi gibi özel üretim sebzeler, manda sütü kremasından elde edilen tatlılar, Napoli kahvesi, peyniri ve özel Napoli şaraplarından oluşan mönüsü ile sağlıklı ve lezzetli “Akdeniz Tipi Beslenme” çizgisini Türk lezzet severlerle paylaşıyor.

İstanbul’un dünyaca ünlü ödüllü proje Levent Loft’taki mekanında modern, sıcak ve yalın bir dekorasyonu bulunan Fratelli La Bufala’da duvarlara; Ressam Gennaro La Bufala tarafından İstanbul’un ruhunu, Fratelli La Bufala’nın tarihi ve marka içeriğini yansıtan mekana özel resim çalışmaları hazırlanıyor. Bu özel çalışma tüm dünyadaki Fratelli La Bufala restaurantlarında dekorasyonun değişmez parçası olarak uygulanıyor.

14.12.2008 14:46:00
aries
Editörün SeçimiEditörün seçimi [?]
aries diyor ki:
Fratelli La Bufala, üç İtalyan kardeşin dünyanın farklı yerlerinde iş kurduktan yıllar sonra bir araya gelmesiyle ortaya çıkmış bir restoran zinciri. Dünyada yaklaşık 90 şubesi olan ve Napoli usulü pizza deyince akla gelen bir mekan. Levent Loft iş merkezinin hemen girişinde yer alan İstanbul şubesi, sade ve temiz dekorasyonu ile klas bir yer olduğunu girer girmez hissettiriyor.

Napoli pizzasını ve etli yemeklerini lezzetli kılan manda sütü ile eti, neredeyse bütün çeşitlerde etkisini gösteriyor. (Gerçek bir Napoli usulü pizzada, manda sütünden yapılmış mozzarella peyniri kullanılır.) Aslında İtalya'da bu peynir günlük olarak üretilip tüketilse de, bunu henüz Türkiye'de sağlayamamışlar.

Gelelim izlenimlerime... Öncelikle burasının biraz pahalı bir yer olduğunu belirtmem gerekir. Pahalı olmakla birlikte, ödediğiniz farkın aldığınız lezzetle orantılı olup olmadığı sizin yorumunuza kalmış. Bir C.tesi günü denediğim restoranın saat 15:00'de kapatılacağı söylendiği için acele hazırlanabilir seçimler yaptım. Margarithana pizza, Sprite ve tramisudan oluşan ve tadını zaten bildiğim bu çeşitleri deneyerek lezzetin fark yaratıp yaratmadığını kıyaslamak istedim. Açıkçası öyle çok özel bir lezzet bulamadım. Bu menüye 40 YTL ödeyerek ayrıldım. Aynılarını rahatlıkla yarı fiyatına ve aynı kalitede yiyebileceğim yerler biliyorum. Yine de, çok methedilen manda etli çeşitlerinden yahut risottosundan denemeden not vermek istemem.

22.12.2008 09:55:00
mario
mario diyor ki:
Napoli'de kesfettigim o enfes tatlari Istanbul'da yeniden buldum. Ortaya soyledigimiz pizza Marinara muhtesemdi. IL FILE medium süperdi...
3.01.2009 15:05:00
MAMULAYIM: henüz dobişkocu değil
MAMULAYIM diyor ki:
Ilk kez Barcelona'dakine gitmiştim. Servis çok kötü, mekan salaştı. Ama pizzanın tadı 2-3 saat damakta kalmıştı. Fratelli la Bufala-Istanbul'a da gittim. Bu defa mekan süper, servis çok iyi ancak pizza gayet iyi olsada Barcelona'daki gibi değildi. Acemiliğe verdim, tekrar şans daha vereceğim.
5.01.2009 23:06:00
elh: henüz dobişkocu değil
elh diyor ki:
İtalya'daki pizzayı ülkemizde yemenin mümkün olmadığını bir kez daha anladım. Israrla açılan her İtalyan restoranına gitmiş biri olarak bu kadar hayal kırıklığına uğradığımı hatırlamıyorum. Pizzalar her yönden kötü idi, bu nedenle şu olsa daha iyi olurdu diyebileceğim bir yeri de yok. Tabi masaların tamamen dolu olmasında başka faktörlerin rol oynadığını düşünüyorum, aksi halde böyle kötü damak zevki olamaz. Bir de girişte dikkat edin, eğer ısrarla benim gibi gidip bakacağım diyorsanız; otoparkta ilk girişten sonra parkedin, yoksa loft binasının çıkamayacağınız labirentine girebilirsiniz, ve otoparktan yürüyerek çıkmanız gerekeceği için dikkat edin de ezilmeyin!!!! Ayrıca gitmeden önce rezervasyon yaptırın, yoksa yemek yemeniz için belli bir süre tanırlar size, yaptırmazsanız da çok birşey keybetmezsiniz..
7.02.2009 23:24:00
mario
mario diyor ki:
Bence buradan orijinal mozzarellanın ve napoliten pizzasının tadını bilenler memnun kalacaklar. Şarap kavı mükemmele yakın. Fiyatlar da uygun. Istanbul'da klasiklerin arasına girmeye aday bir mekan. Evet, yer bulmak zor. Rezervasyonsuz gidilmemeli. Vale arabanızı binanın altındaki kapalı garaja alıyor. Olumlu.
1.03.2009 13:56:00
Ekin Acarlı
Ekin Acarlı diyor ki:
stanbul’da Kasım ayında açılan İtalyan restorantı Fratelli La Bufala, muhteşem pizzalar sunuyor. Gerçek İtalyan pizzasının yanında, yiyebileceğiniz en lezzetli mozarella ikram ediliyor. Pizzaların hepsi çok lezzetli, en güzelini seçmek zor. Ama benim favorim her zaman peynirli olanı. Ayrıca tiramisu da çoooook lezzetli. Fiyatı biraz pahalı, lüks segmentte bir yer. Ama İtalyan mutfağı fanatiğiyseniz muhakkak deneyin.
4.03.2009 10:54:00
Yorum Ekle
Dobişko'da mekanlara siz de yorum yapmak ve mekanları paylaşmak için tıklayınız
Yakın Mekanlar
Yakın Mekanlar
Spagetiler Cafe Restaurant
İstanbul / Levent | Dobişko Üye İşyeri
Pilove
Otantik Kumpir Metrocity
Art Cafe
Ücretsiz duvar kağıdı ve zil sesleri Cepte Moda'da
Dobişko bir Tabi Media markasıdır.
Hakkında | Kendi Mekanınızı Ekleyin | Reklam | İletişim | Kullanım Şartları
Copyright © 2006-2020 Dobişko, All rights reserved.
Dobişko