Dobişko
bunlar yağ değil kas :D*
Ana Sayfa Mekanlar Dobişkocular Dobişkom
Cep Telefonu Kılıf ve Aksesuarları

J'adore Chocolatier Cafe

Favorilerine ekle Favorilerine ekle (6 kişi)
Deneyeceklerime ekle Deneyeceklerime ekle (8 kişi)
2 oy | oy ver
Oylamalar
Mekanın Oy Ortalamaları
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
Oylamalar
Mekan Oylama
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
J'adore Chocolatier Cafe isimli mekanın adres bilgilerini ve yorumlarını bu sayfada bulabilir, siz de katılımınızla sayfanın gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.
İl: İstanbul / Beyoğlu
Adres: İstiklal Cad. Emir Nevruz Sok.No:22
Adres tarifi: Panigia kilisesinin girişinde
Telefon: (212)249-0333
J'adore Chocolatier Cafe
Ekleyen:
kremnas kremnas
2.09.2008 14:27:00
Ben bu mekanda yetkiliyim Ben bu mekanda yetkiliyim
Harita
Harita
Göster / Gizle
Ekleyen:
kremnas kremnas
[?]
Etiketler
Etiketler
Ürün etiketleri: Etiket ekle
Kategori etiketleri: Etiket ekle
Diğer etiketler: Etiket ekle
Marka etiketleri: Etiket ekle
Alışveriş Merkezleri: Etiket ekle
Resimler
Resimler
Resim Ekle Resim Ekle
Yorumlar
Yorumlar
kremnas
kremnas diyor ki:
Evet,son günlerde bu kafeye tutkuyla bağlıyım. İnanılmaz sıcak bir işletme. Kibarlıklarını mı anlatayım, olağanüstü lezzetli tatlılarını, çikolata ve çikolatalı ürünlerini mi. J'adore, Markiz'in ruhunun mekan ve hizmete dönüştüğü, Panigia kilisesinin girişine sığınmış, sıcak bir işletme.Baylan'da,İnci'de hissiyatınız ne ise burası içinde geçerli.2007 şubat ayında faaliyete geçen işletmenin lezzet ustası,garsonu sahibi aynı kişiler.50'li,60'lı yıllarda Markiz'de Avenis Bey ve Soriş kardeşlerin yanında çalışan babaları özel lezzet reçetelerini oğullarına miras bırakmış.Belçika'da 20 yıl kadar çikolata sektöründe çalışan J'adore'nin sahibi aile(ki isimlerini dahi öne çıkarmayacak kadar alçakgönüllüler)tüm bu korunması gereken lezzetleri beğenimize sunuyorlar.Naneli,limonlu su ve çikolata drajeleriyle karşılanıyorsunuz.Kaliteli kesme bardaklar kullanılıyor. Mönüde sıcak çikolata(normal, vanilyalı, fındıklı, karamelli, biberli, çilekli, kanyaklı, Baileys'li), özel ev yapımı sahlep, Smirnoff'lu sahlep, organik yeşil çay, sıcak şarap, soğuk çikolata, taze portakal suyu, özel formüllü limonata, İsviçre peynir tabağı, Anadolu peynir tabağı, sandviçler, çikolatalı cheesecake, apple pie(fomül özel), çikolatalı pasta(formül özel), çikolata soslu çilek, çikolatalı meyva salatası, kadeh şarap(öküzgözü-boğazkere). Mutlaka deneyin. Çikolata beğenimizi yozlaştıran;Fabrikasyon tatlılar,kakao tozu ve peynir altı suyunun hükmünden kurtulmak için bir fırsattır(J'adore'de; Ekvator, Fildişi Sahilleri, Gana menşeli %100 kakao çekirdeği kullanılmakta). Bu tadlar Dobişko ilk-on'da sürekli kalmaya aday.Tebrikler J'adore!
4.09.2008 15:18:00
şişkokedi
şişkokedi diyor ki:
J'adore,bana hep Lasse Hallstrom imzalı Chocolat filmini hatırlatır. Filmdeki çikolata dükkanına gitme imkanım olsa ancak J'adore kadar keyif alabilirim herhalde.Bende bu hissiyatın uyanmasındaki en büyük etken mekan sahiplerinin filmin ana düşüncesiyle paralel düşünmesi"çikolata büyüleyicidir".Bu düşünce kendini her şeyde belli ediyor.Çikolataları ve içinde çikolata bulunan tüm tatlıları insanın aklını başından alıyor.Ayrıca Helen usulü elmalı payı ve yeşil çayı da çok iyi.Porsiyonlar son derece cömert:düşünün limonatayı sürahiyle servis ediyorlar,fiyatlar lezzetlere oranla son derece hesaplı.Tek korkum fazla popüler bir mekan olup kötü yönde değişmesi.Benim için Beyoğlu ve tatlı birlikteliğinin en iyi temsilcisi olan J'adore umarım hiç değişmez.
7.09.2008 19:18:00
GFK
Editörün SeçimiEditörün seçimi [?]
GFK diyor ki:
Bir süre arkadaşlarımdan gizledim burayı. Hani bazı kıskançlıkları olur ya insanın, ben bileyim sadece diye. Tam böyle bir kaçamak esnasında en yakın arkadaşımı orada yakaladım. İşte böyle bir yer benim için Jadore.
Öncelikle neden daha önce açılmadı demek istiyorum. Sonrada çalışan herkesin emeğine sağlık diyorum, ha tabi bir de içtenlikleri için teşekkür ediyorum. Her defasında bıkmadan bana menüyü sayan o çok kibar beye de saygılarımı iletiyorum. Oturur oturmaz masama konan sürahi ve suyu çok seviyorum, mis gibi fondü kokusuna ise bayılıyorum. Kısaca burayı seviyorum ve lütfen diyorum lütfen bozulmasın.

1.02.2009 18:09:00
Yorum Ekle
Dobişko'da mekanlara siz de yorum yapmak ve mekanları paylaşmak için tıklayınız
Yakın Mekanlar
Yakın Mekanlar
Saladstation
Nordsee Beyoğlu
Şahin Lokantası - Tepebaşı
8 İstanbul
Harita
Ücretsiz duvar kağıdı ve zil sesleri Cepte Moda'da
Dobişko bir Tabi Media markasıdır.
Hakkında | Kendi Mekanınızı Ekleyin | Reklam | İletişim | Kullanım Şartları
Copyright © 2006-2020 Dobişko, All rights reserved.
Dobişko