Dobişko
yemezseniz darılır*
Ana Sayfa Mekanlar Dobişkocular Dobişkom
Cep Telefonu Kılıf ve Aksesuarları

Sabırtaşı

Favorilerine ekle Favorilerine ekle (7 kişi)
Deneyeceklerime ekle Deneyeceklerime ekle (8 kişi)
3 oy | oy ver
Oylamalar
Mekanın Oy Ortalamaları
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
Oylamalar
Mekan Oylama
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Sabırtaşı isimli mekanın adres bilgilerini ve yorumlarını bu sayfada bulabilir, siz de katılımınızla sayfanın gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.
İl: İstanbul / Beyoğlu
Adres tarifi: İstiklal'de Atlas Pasajı'nın hemen yanındaki binanın en üst katı.
Telefon: (212)244-8223
Adres: İstiklâl Cad. No: 112 Kat : 5 ( Yapıkredi Bankası Karşısı )
Telefon 2: (212)251-9423
Web sitesi: www.sabirtasi.com.tr
E-posta: sabirtasi@sabirtasi.com.tr
Paket servis: Var
Sabırtaşı
Ekleyen:
nikita nikita
18.04.2007 13:42:00
Ben bu mekanda yetkiliyim Ben bu mekanda yetkiliyim
Harita
Harita
Göster / Gizle
Ekleyen:
aegnor aegnor
[?]
Etiketler
Etiketler
Ürün etiketleri: mantı, içli köfte, kebap Etiket ekle
Kategori etiketleri: mantıcılar, içli köfteciler, kebapçılar, lokantalar Etiket ekle
Diğer etiketler: istiklal caddesi Etiket ekle
Marka etiketleri: Etiket ekle
Alışveriş Merkezleri: Etiket ekle
Resimler
Resimler
Sabırtaşı Sabırtaşı Sabırtaşı Sabırtaşı Sabırtaşı
Resim Ekle Resim Ekle
Yorumlar
Yorumlar
nikita
nikita diyor ki:
Fesleğenli mantısı için pek bir güzeldir. İç tasarım olarak insanın evinde hissettirebilecek kadar sıcak bir ortama, neşeli çalışanlara ve uygun fiyatlara sahip bir mekan. En üst kat olduğu için de İstiklal Caddesi'ni kuşbakışı izleyebilirsiniz.
18.04.2007 13:42:00
www.aguagu.com
www.aguagu.com diyor ki:
bir kaç arkadaşın tavsiyesi ile gittim. içli köftesi şöyledir böyledir dediler.. mekanın hikayesi takdire şayan. fakat çok daha iyi mantı, çok çok daha iyi içli köfte yedim. pek tavsiye etmem
3.05.2007 21:32:00
Ali Erdoğan
Ali Erdoğan diyor ki:
Mekanı bugün deneme şansım oldu. Mermer merdivenlerden uzunca bir tırmanış sonrasında en üst kattaki mekana ulaşıyorsunuz. Ortam olarak güzel düzenlenmiş. Pencere kenarında oturursanız İstiklal Caddesi'ni boydan boya seyredebilirsiniz. Hem Taksim hem de Tünel tarafına doğru İstiklal Caddesi'ni tam bir şekilde izleyebileceğiniz en iyi yer burası. İçli köftesini ve mantısını denedim. Çok kötü değildi ancak çok da özel bir tat yakalayamadığımı söylemeliyim. Denemeye değer.
31.05.2008 00:46:00
yemedeyanındayat
İlk önce televizyonlarda gördüğüm, sonra birebir tanışıp konuşup, kibarlığına, titizliğine, beyefendiliğine ve çalışkanlığına saygı duyduğum Ali Bey Amca'nın güzel ve huzur dolu işletmesidir.
Oğullarından biri işletiyordu dükkanı. İçerisi misafirliğe gelinmiş havası yaratan bir yer. Rahat, sessiz, sakin ve İstiklal Cadde'sinin iki tarafını da gören güzel bir katta.
İsmi de, içli köftesi de, mantısı da güzeldir. Fiyatlar çok yüksek değildir.
Ancak söylemeliyim ki 5.kattaki yer mi yoksa tencerenin içi mi derseniz ben tencere içi derim. Pçeteye sarılı sıcak bir içli köftenin tatlılığı başka yerde yok.

Not: Sitelerini mutlaka yenilemeliler ki o kebapların mantıların açıklaması resimleri olsun. Bir mönü resmi olsun. Fiyatlar okunsun!

2.09.2008 23:29:00
kırmızı lays
kırmızı lays diyor ki:
ali bey amcamızın mekanıdır
çoğu zaman onu istiklalde küçük tezgahında görürsünüz
mekanına ulaşmak ise adı gibi sabır istiyor zira asansöt yok 5kat çıkmak zorluyor insanı
sanırım 3.katta olsa gerek bir sandalye görürüsünüz dinlenme mekanı diyorlar orda dinlenip 5.kata çıkmak için
zirveye vardığınızda ise sizi güleryüzlü personel çok sıcak karşılıyor başardınız edasıyla size gülümsüyorlar
kesinlikle kendinizi evinizde hissedebilirsiniz
çok sempatikler
cam kenarından istiklali boyluca görürsünüz daha yakından görmek isterseniz heme n oralarda bir dürbün göreceksiniz kullanmak bedava.
içli köftesi ve mantısı güzeldir
fiyatlar makul düzeydedir

17.12.2008 16:53:00
aegnor
aegnor diyor ki:
Kahramanmaraş'la ilgili birşeylere bakarken Ali Topçuoğlu ismini gördüm ve bu kişinin kim olduğunuz merak ettiğimde karşıma inanılmaz bir hayat hikayesi çıktı.

Sabırtaşı'nı daha önceden Dobişko.com'da görmüştüm, ancak hikayesini bilmiyordum. Okuduktan sonra gerçekten çok etkilendim ve gitmeye karar verdim. Kahramanmaraş'lı bir arkadaşla gittik..:) Ona da anlattım ve tabiki hoşuna gitti.

İstiklal'de yürürken ilk başta nereden girileceğini bulamadık nasıl işse bizimkisi de. Çünkü girişlerinin önünde stand gibi birşey var. İçli köfte, hazır mantı ve çiğbörek satıyorlar sanırım. Neyse yerini bulabildiğimizde girebildik ve uzun yolculuğumuz başladı. Asansör yoktu ve 5 kat çıkmamız lazımdı. 3. katta dinlenme tesislerinde :) dinlendikten sonra nihayet gelebilmiştik. İçeri girdiğimizde direk beyaz saçlı amcayı gördük. Ve bu kişi de zaten Ali Topçuoğlu idi. Bu görüntü gerçekten çok hoştu. Güleryüzlü ve sıcak yüzüyle karşıladı bizi. Ve sanırım eşi ve oğlu da vardı. Ve hepsi güleryüzlüydü. Mekan ise çok şirin ve tatlıydı. Sanki misafirliğe gelmişiz gibi davrandılar bize.

Direk cam kenarına oturduk. İstiklal manzarası rahatlıkla görünüyordu. İçli köfte ile başladık. İçli köfteyi iki tür olarak sunuyorlar bildiğiniz gibi haşlama ve kızartma. Biz haşlamayı denedik. Gayet hoş ve büyüklerdi. 3,50 TL gibi bir ücret bu kadar büyük bir içli köfte için makul sayılabilir. Ardından mantıyı denedik. Mantı da gayet lezzetliydi. Ardından çaylarımızı yudumladık. 1 mantı, 2 içli köfte ve 1 cola için 17 TL ödedik. Son derece makul bir hesap. Çok güzel anılarla ayrıldık.

15.02.2009 15:52:00
aegnor
aegnor diyor ki:
Biz kalkmadan önce Ali Amca aşağıya inmişti. Aşağıya indiğimizde onu standın başında içli köfte satarken bulduk. Birazcık sohbet imkanı bulduk. Arkadaşın Kahramanmaraşlı olduğunu söyledik ve kendisi de gayet samimi bir şekilde bir şeye ihtiyacımız olduğunda her zaman kapılarının açık olduğunu, evlerinin az ileride bulunduğunu, oğlunun da olduğunu söyledi. Bir sıkıntınız olduğunda direk gelin diyordu..:)

Bundan sonra sürekli geleceğim buraya. Ve herkesin gelmesini sağlayacağım..

Teşekkürler Ali Amca..

Ali bey 1936 doğumlu, Kahramanmaraş'lı. Maraşta 1987 yılında işleri bozulunca elinde avucunda ne varsa satarak altı çocukla İstanbul'a gelmiş. Çareler aramış, hayat arkadaşı Fatma Hanım ile kafa kafaya verip içli köfte yapmaya karar vermişler. İşte içli köftenin hikayesi böyle başlamış.
Bir evde bir kadın içli köfte yapmış, Ali Bey satmış, Çicek Pasajı'nda, kahvelerde...Şimdi Beyoğlu'ndan geçen herkes tanıyor onu. Sabırtaşı içli köftesi... O kadar beğenilmiş o kadar tutulmuşki Hilton ve Hyatt otelleri sipariş vermiş.
Ve nihayet Ali Bey, yıllarca İçli köfte sattığı İstiklal Caddesi'nde Taksim ve Tünel Manzaralı restaurantını açmış
Gelenekler ve ulusal değerler ancak sahip çıkılırsa yaşarlar. Ali Bey yılların yorgunluğu ve tecrübesi ile klasik Türk mutfağının doyulmaz lezzetlerini şimdi Sabırtaşı Kebap ile Sabırtaşı İçli Köfte ve Mantı salonunda sizlere sunuyor...
Sabirtasi.com.tr

15.02.2009 15:53:00
kremnas
kremnas diyor ki:
9-10 yıl önce Beyoğlu Atlas Pasajı önünde beyaz önlüğü içinde dik duruşu,prensipli kişiliği yüzünden okunanan kartal bakışlarıyla sabırtaşı ekmek teknesi önünde görmeye alıştığımız hafızalarda kalıcı bir Beyoğlu figürü idi,Maraş'lı Ali Bey.Daha sonra gazete eklerinde zengin bir tüccar iken batışını ve içli köfte tezgahı ile borçlarını ödeyip yükselişini okudum.2004 yılında Sabırtaşı restaurantın açılışını duyduğumda hemen ziyaret ettim.Bir Ramazan günü idi ve beklemedikleri kadar büyük bir ilgi ile karşılaşıp tüm yemeklerini sattıkları için mutluydular.Gel zaman git zaman defalarca müşterileri oldum.Kibar karşılanma,ortam sıcaklığı,müşteri özel isteklerini yerine getirmeye çalışma,çorba,salata,mantı ve köftelerinin lezzeti tam puan.İşletme başında bulunan Ali Beyin oğlu kadar kibar,saygılı,sabırlı çalışan az bulunur.Sıcak bir ortamda İstiklal'e tepeden bakarken,Türk sanat müziği dinleyerek kebaplarınızın tadını çıkarmanızı öneririm.Yaklaşık 10 yıl önce bir arkadaşımın amatör kamera ile Mis Sokak başında Ali Bey ile sohbetimizi içeren görüntü kayıtlarını ise halen aramakta,bulamamaktayım.
15.02.2009 17:25:00
mertoztezcan
mertoztezcan diyor ki:
Yoğun bir çaba ile 5 kat tırmanıp mekana ulaştık.
Hoş bir karşılama ile yerimize yerleştik ve arkadaşımla birer mantı söyledik.Bir klasik bir feleğenli.Tabi yemeğe bir birimizin tabağından otlanarak devam ettik .
Benim damak tadıma klasik mantı daha uygun.Lezzet olarak ortalama lokanta mantısının az üstünde olduğunu söyleye bilirim.
Pozitif eleştiri olarak alırlarsa şayet;yemek yenilen masayı müşteri gittikten sonra düzenlemek ve masadan küllük alınacaksa önce bir masada oturanlara sormak daha uygun olur diye düşünüyorum .Bunun dışında güzel bir akşam yemeği oldu bizim için.

2.03.2009 10:09:00
ozowski
ozowski diyor ki:
Yorumları okuyup merak ettim,eşimle beraber gitmeye karar verdik.Kolayca bulduk,ancak mekanın girişini görünce üst katlara çıkmadan büyük bir hayal kırıklığı ile aynen geriye döndük.Tek kelime ile çok acıktığımız halde,ikimizinde iştahı kapandığı için çıkmaktan vazgeçtik.Böyle meşhur bir yer ise,daha düzgün bir mekanda iş yapabilirler.
2.03.2009 11:29:00
sabırtaşı
sabırtaşı diyor ki:
öncelikle tüm güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.ben Ali amcanın oğlu mustafa,malesef babamızı 30 nisan günü kaybettik.mide kanserine yenik düştü,bunca zorluklara,sıkıntılara göğüs gerdi ama bu hastalığa yenildi.geride kimsye kolay kolay nasib olmayan,dürüstlük,itibar,haysiyet adına ne varsa bıraktı.onun yerini asla dolduramam biliyorum ama onun bıraktığı yoldan devam edeceğime inanıyorum.banada bu yakışır zaten mekanında onun anılarıyla bezenmiş her köşesinde onun kokusu ,onun emeği var.onu hissederek işimize dört elle sarılıp devam ettirme çabası içindeyiz....tekrar ço teşekkür ederim.MUSTAFA TOPÇUOĞLU
4.06.2009 13:54:00
kırmızı lays: henüz dobişkocu değil
kırmızı lays diyor ki:
Mustafa bey yazdıklarınızı üzülerek okudum ne söyleyebilir ki insan bu durumda
demek güzel yürekli, o güzel insanı kaybettik
Allah gani gani rahmet eylesin
bir çok kez orada yemek yemiş biri olarak söyleyebilirimki sizin devraldığını bayrak çok kıymetlı, aynı yolda ilerleyin.
o içli köftelerin tadı yine aynı olur umarım.
syg

5.06.2009 22:28:00
symsl
symsl diyor ki:
allah o temiz yüzlü amcaya rahmet etsin-
biz urfalıyız ve ben annemden başkasının içli köftesini yemezdim kolay kolay- hele ki istanbulda, ama sabırtaşında yapılanı mutlaka denemelisiniz. bir kere soğanını abartmıyorlar ve kızartırken kurutmadan kıvamında bırakıyorlar. bir de mantısını denemiştim o da gerçekten evde yapılan gibiydi. özellikle şöyle eşle dostla müzikten başım ağrımasın yediğimin konuştuğumun tadını alayım diyorsanız tavsiye ederim

8.07.2009 14:54:00
sah89: henüz dobişkocu değil
sah89 diyor ki:
İsmini arkadaşlarla gittiğimiz bir yemek davetinde duydum hemen ismini kaydettim ve araştırdım gördüğüm kadarıyla ve okuduklarım kadarıyla güzel bi yer en kısa zamanda gelip denemeyi düşünüyoruz hayırlı işler dilerim..
9.11.2010 10:29:00
Yorum Ekle
Dobişko'da mekanlara siz de yorum yapmak ve mekanları paylaşmak için tıklayınız
Yakın Mekanlar
Yakın Mekanlar
Saladstation
Nordsee Beyoğlu
Şahin Lokantası - Tepebaşı
8 İstanbul
Harita
Ücretsiz duvar kağıdı ve zil sesleri Cepte Moda'da
Dobişko bir Tabi Media markasıdır.
Hakkında | Kendi Mekanınızı Ekleyin | Reklam | İletişim | Kullanım Şartları
Copyright © 2006-2020 Dobişko, All rights reserved.
Dobişko