Dobişko
bencildr yemeğini paylaşmaya kıyamz*
Ana Sayfa Mekanlar Dobişkocular Dobişkom
Cep Telefonu Kılıf ve Aksesuarları

Sadrazam Mahmut

Favorilerine ekle Favorilerine ekle (1 kişi)
Deneyeceklerime ekle Deneyeceklerime ekle (1 kişi)
2 oy | oy ver
Oylamalar
Mekanın Oy Ortalamaları
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
Oylamalar
Mekan Oylama
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Sadrazam Mahmut isimli mekanın adres bilgilerini ve yorumlarını bu sayfada bulabilir, siz de katılımınızla sayfanın gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.
İl: İstanbul / Sütlüce
Adres: Kumbarhane Cad. No:64 Halıcıoğlu
Telefon: (212)369-5684
Web sitesi: www.sadrazammahmut.com
Sadrazam Mahmut
Ekleyen:
aries aries
31.07.2008 03:43:00
Ben bu mekanda yetkiliyim Ben bu mekanda yetkiliyim
Harita
Harita
Etiketler
Etiketler
Ürün etiketleri: uykuluk Etiket ekle
Kategori etiketleri: lokantalar Etiket ekle
Diğer etiketler: Etiket ekle
Marka etiketleri: Etiket ekle
Alışveriş Merkezleri: Etiket ekle
Resimler
Resimler
Resim Ekle Resim Ekle
Yorumlar
Yorumlar
aries
aries diyor ki:
Lokantanın kurucusu olan Adana'lı Mahmut Zevkli, gecenin ilerleyen saatlerinde başına bir sadrazam kavuğu geçirip müşterilerine meddah gösterileri yaparmış. Bundan dolayı "Sadrazam" lakabı takılmış. Kendisinin vefatından sonra mekanın işletmesini eski çırağı üstlenmiş ve lokantayı bugünlere getirmiş.

Sadrazam Mahmut, özellikle "uykuluk" yiyenlerin iyi bildiği bir mekandır. Dikkate değer yiyecekleri arasında ev sucuğu ve Sadrazam Tatlısı sayılabilir. Kullanılan malzemeler farklı yörelerden gelir. Örneğin uykuluk Sütlüce'deki mezbahalardan, yoğurt Bolu'dan, etler Trakya'daki bir çiftlikten, tereyağı Trabzon'dan alınmaktadır.

İki katlı lokantanın alt katı bar, üst katı yemek servisi için düzenlenmiştir.

31.07.2008 03:43:00
Gavsar
Gavsar diyor ki:
Geçen ay ziyaret ettiğim bu et lokantasıyla ilgili paylaşımlarım:
En önemli yemekleri: uykulukları, özel sadrazam pilavları, kokereçleri, köfteleri ve sucukları.
Uykuluk tutkunu değilim; sevenleri için temizliğine ve lezzetine kesinlikle güvenebilecekleri bir yer. Kokoreçlerini çok beğendim. Domates ve biberle birlikte toprak kapta, isporto ateşi üzerinde masada servis edilen bu kokoreç gerçekten lezzetliydi.Böylece,soğuma problemi yaşanmıyor.
Sadrazam pilavı: Kaymak, bulgur, domates, tereyağı, kaz yağı ve kavurmayla yapılan bu pilav, saç içinde, odun ateşinde yavaş yavaş masanızda yapılıp, anında sıcak sıcak servis ediliyor. Pilavın en önemli başarısı, tadlardan hiçbirinin diğerine baskın çıkmaması ve sonunda bulgurların diriliğini koruması.
Sucukları ise benim gibi bol baharatlı sucuk sevenler için(ör:Polonez Sucuk)ise biraz sıradan kalıyor.
Köfteleri tam kıvamında yağlı,odun ateşindeki pişirimi sonrasında kuruluk sorunu yaşamıyor. Biraz daha baharatlı olmalı bence.
İsteyenler için her masada ayrıca bir mangal var, tercih edenler seçtikleri etleri kendileri de pişirebilirler.
Çarşamba,Cuma ve Cumartesi günleri fasıl ekibi de oluyor. Masanıza, Kumkapı'daki gibi ısrarlı bir şekilde oturmak için çaba göstermiyorlar. Bu anlamda yalnız kalmak ama yine de fasıl müziğini dinlemek isteyenler için ideal.
İçki servisi var. Şarap yerine rakıyı tavsiye ediyorum. Bu ağırlıkda baharatlı ve kırmızı etli bir menü için ancak Cabernet Sauvignon ya da Merlot gibi üzümlerden yapılmış şarapların sunulabilmesi gerekiyor; ne yazıkki yok. İlle de şarap derseniz, Shiraz üzümünden yapılmış olan şarabın tercih edilmesini tavsiye ederim.
Garsonlar ilgili ve hızlı bir servis sunuyorlar.
Ortamın ise sunulan yemeklerin özelliklerine uygun olduğunu düşünüyorum. Yalnız lüks aramayın lütfen.
Fiyatlar ise, yukarıda sayılanların hepsini içeren, birer double rakıyla birlikte iki kişi için toplam 80-90 TL civarında. Tavsiye ederim.

1.03.2009 14:01:00
mertoztezcan
mertoztezcan diyor ki:
Evet sizlere önerilerde bulunabilmek için elimden geldiği kadar menüyü denemeye çalıştım.
Sütlücede yaşayan birisi olarak uykuluk konusunda başarılı olduğunu söyleyebilirim.Daha önce denediğim iki restorandan da kesin daha iyiydi( uykuluktan sinir ayıklamayı sevmiyorum -danadan çıkan uykuluk daha sinirli oluyor-servis edilen 4 dilimden sadece 1 in de biraz sinirle karşılaştım)
Mumbar dolmasını da gayet lezzetli yapmışlar.En azından işletmeci ile konuşunca temiz bir yemek yediğinize ikna oluyorsunuz.
Bunun dışında bulgur pilavı oldukça iyi.( ne çok pilavı beğendim.) başka bir tat olmuş.
Serviste iyiydi.İlk defa gittiğim bir yer olmasına rahmen kafi bir ilgi ile karılandım.yemekler hakkında fikrim alındı.
Uykuluk yemek istersem yine uğrarım.

6.03.2009 17:35:00
Ekin Acarlı
Ekin Acarlı diyor ki:
Kaymaklı bulgur pilavını yemek için Ankaradan gelenler olduğunu duymuştum.
Oldukça mükemmel mekan

20.03.2009 10:49:00
mavibisiklet
mavibisiklet diyor ki:
Uykuluk mevsimini kaçırmamak için Sadrazam Mahmut et lokantasına gittik. Öncelikle araba park etmek başlı başına bir sorun nihayetinde park ettik ve lokantanın yolunu tuttuk. Mekan oldukça sade ve sıradan hatta biraz meyhane bozması demek kesinlikle abartı olmayacaktır.
Masaya gelen avuç içi kadar mezeler oldukça lezzetsizdi, isteğimiz üzerene gelen çoban salata ise miktarı açısından şaşılacak derecede az idi. Bu tatminsizlikten sonra ana yemeğe dair beklentilerimizi yükseltip kendim için uykuluk ve bulgur pilavi söyledim. Uykuluk iyiydi (ama ilk kez denediğim bu tadı ben et-sakatat sever biri olarak çok da sevmedim) beraber gelmesini istediğim sadrazam pilavı uykuluktan yarım saat sonra masamızda hazırlanılarak sunuldu. Özellikle yanımızda yapılması şeklinde sunulan büyü daha önceden pişirilmiş kurumuş kahverengi pilavın içine katılması hatta pişme esnasında masaya dökülen bulgurlarında masadan sıyrılıp içine konulmasıyla bozuldu. Temizliği konusunda bulgura düşen bu gölgeyi düşen ekmek parçasının garson tarafından öpülerek sepete konulması izledi. Bulgur asla abartılacak bir lezzet değildi kesinlikle oldukça sıradan pişme esnasında lapalaşmış bir meyhane pilavından öte bir şey değildi. Eşimin ısmarladığı köfte ise hem yerken hem de sonrasında eşim için ciddi işkenceye dönüştü. Biz yoğurt dışında hiçbir lezzetten zevk almadık ama yoğurdun da sütaş tava yoğurdu olduğuna inanmaktayım yani bolu efsaneside pek inandırıcı gelmedi tüm yaşadıklarımızdan sonra. Kim bilir belki de öyledir. Bu arada burası hakkında bazı yerlerde oldukça makul bir yer olduğu falan yazar inanmayın biz oldukça makul bir yemeğe hak etmediği parayı verdik bu da bizi ayrıca üzdü. Meyhaneden bozma, hijyen kurallarının sıfır olduğu, yemekleri oldukça sıradan olan bu yeri kesinlikle tavsiye etmiyorum.

8.04.2009 16:28:00
alper78
alper78 diyor ki:
Fransız ve İtalyanların en lüks lokantalarının en pahalı yemeklerinden biri olan uykuluk, bizim ülkede daha çok ağız tadı olan kimselerin itibar ettiği ama zenginlerimizin çoğunun burun kıvırdığı çok özel bir lezzet. Uykuluk mevsimi martta başlar,mayıs sonu biter.Uykuluğu mevsimi geçmeden yemekte fayda var. Süt kuzusundan taze uykuluk, özellikle de fındık, uykulukların gerçek “sadrazam”ıdır.Ankara Ticaret Odası ile Ankara Patent Bürosu, Türkiye'nin lezzet haritasını çıkarmış,uykuluk İstanbul lezzeti sınıfına girmiş. Sadrazam'a gitmesenizde, size yakın bir yerden bu lezzeti tatmak değişiklik olabilir
7.04.2010 16:59:00
ozkan: henüz dobişkocu değil
ozkan diyor ki:
Gerçekten uykulukta bir numara bence..sütlüce de bir çok mekanda uykuluk yedim fakat sadrazamın seçiminden mi nedir gerçekten lezzet farkı var.
30.10.2010 11:04:00
Yorum Ekle
Dobişko'da mekanlara siz de yorum yapmak ve mekanları paylaşmak için tıklayınız
Yakın Mekanlar
Yakın Mekanlar
Doyuran Lokantası
Şefik Döner
Mutfak Dili
Şehzade Erzurum Cağ Kebabı
Harita
Tekno Sinema
Dobişko bir Tabi Media markasıdır.
Hakkında | Kendi Mekanınızı Ekleyin | Reklam | İletişim | Kullanım Şartları
Copyright © 2006-2020 Dobişko, All rights reserved.
Dobişko