Dobişko
osmaan bi soda versenee...*
Ana Sayfa Mekanlar Dobişkocular Dobişkom
Cep Telefonu Kılıf ve Aksesuarları

Yörükhan Güveç

Favorilerine ekle Favorilerine ekle (8 kişi)
Deneyeceklerime ekle Deneyeceklerime ekle (5 kişi)
2 oy | oy ver
Oylamalar
Mekanın Oy Ortalamaları
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
Oylamalar
Mekan Oylama
Lezzet
(Yemeklerin, salataların vb. lezzeti)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Servis ve Mekan kalitesi
(Sunulan hizmetin kalitesi, mekanın temizliği, dekoru ve manzarası)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Fiyat / Memnuniyet
(Ödediğiniz fiyat aldığınız keyfe değiyor mu?)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (Seçiniz)
Yörükhan Güveç isimli mekanın adres bilgilerini ve yorumlarını bu sayfada bulabilir, siz de katılımınızla sayfanın gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.
İl: Ankara / Öveçler
Adres: 7.Cadde 29/8 Pazar Yeri Karşısı Aşağı Öveçler / ANKARA
Adres tarifi: Güvenpark'dan Öveçler 4.Cadde dolmuşlarına bindikten sonra, Öveçler'e dönünce BİM mağazasının orada inin. Yokuştan aşağıya indiğiniz karşınızda..
Telefon: (312)472-3193
Yörükhan Güveç
Ekleyen:
Musa Musa
23.09.2007 22:27:00
Ben bu mekanda yetkiliyim Ben bu mekanda yetkiliyim
Harita
Harita
Etiketler
Etiketler
Ürün etiketleri: kütahya güveci, yüksük çorbası, arapsaçı, incir uyuşturması, menengeç kahvesi, menengiç kahvesi Etiket ekle
Kategori etiketleri: güveççiler, restoranlar Etiket ekle
Diğer etiketler: ege yemekleri Etiket ekle
Marka etiketleri: Etiket ekle
Alışveriş Merkezleri: Etiket ekle
Resimler
Resimler
Yörükhan Güveç Yörükhan Güveç Yörükhan Güveç Yörükhan Güveç Yörükhan Güveç
Resim Ekle Resim Ekle
Yorumlar
Yorumlar
Musa
Musa diyor ki:
Ege yöresine (daha çok Kütahya) ait yemekler tatmak istiyorsanız değerlendirin. Daha önceden tatmadığınız lezzetlerle karşılaşabilirsiniz: Yüksük Çorbası, Kütahya Güveci, Arapsaçı, İncir Uyuşturması, Menengiç Kahvesi gibi.. Şiddetle tavsiye edilir!
23.09.2007 22:27:00
çağlar: henüz dobişkocu değil
çağlar diyor ki:
Merhaba,
Bir olası yanlış anlamayı düzeltmek istiyorum. Yörükhan Güveç lokantasında sadece Kütahya yemekleri değil, Anadolu'nun birçok yöresinin yemekleri birden yapılır. Örneğin Gaziantep'in şiveydizi, Kilis'in teşrübesi, Divriği'nin alatlı pilavı gibi. Sebze yemekleri genellikle Ege yöresinin usullerine göre yapılır.
Saygılar.

28.02.2008 20:28:00
ayşegül: henüz dobişkocu değil
ayşegül diyor ki:
duydum ki yörükhan'ımın teli yazılmamış, ben de kalktım geldim, hem teli yazim hem de iki kelam edeyim diye. ama sanırım birileri benden önce davranmış.
neyse efendim;
diyeceğim odur ki; burası anlatılmaz, gidilir, yenir, yenir, yenir, daha bi 3 gün bişey yemem deseniz bile, masaya gelen tahinli kabak tatlısı da iki lokmada mideye indirilir! hatta hızınızı alamazsanız ıspanaklı saç böreği içine eklenmiş tulum peyniri ile dürüm yapılıp hüpletilir, hüpletilirken etrafa bakılmaz, başka da bişeyle uğraşılmaz!
hatta ayağa kalkılıp 1 dak. saygı duruşunda bulunulur.
budur!

5.03.2008 13:15:00
Sezen: henüz dobişkocu değil
Sezen diyor ki:
Yemekler kesinlikle eşsiz lezzetler. otantik bir ortama sahip olduğunu da belirtmek isterim tercihe göre şark köşesin de keyifle yenebilecek yöresel yemekler için ilk sırada."teşekkür ederim Musa eşsiz paylaşımın için"
30.03.2008 13:40:00
evrenism
evrenism diyor ki:
Tüm yorumlara ek olarak, mevsiminde Ankarada dışarıda enginarlı yemekler yiyebileceğiniz ender mekanlardan biridir.
Ayrıca yemekleri beğenip beğenmediğinizi soran tek işletme olmasıda benim için önemini katlamıştır.
Yolunuz düştüğünde tatlılardan incir uyuşturmasınıda mutlaka deneyin. Tarifi zor bir lezzetle karşılaşacağınızı garanti edebilirim.

17.05.2008 15:29:00
sava
Editörün SeçimiEditörün seçimi [?]
sava diyor ki:
Nurcan Abla, Erol Abi ve efsane yemekleri...

Yörükhan Güveç'i 2005 yılında sıkıntılı bir zamanımda rastgele dolaşırken keşfetmiştim.Çardak gibi bir yer, masalar filan gördüm.Başta pek bir şeye benzetemedim ve oturdum.O zamanlar garson Mustafa vardı.Dur abi dedi, sen hiç söyleme, ben getiriyorum dedi.

Önce acılı bir çorba geldi ki enfes, sonrasında Kütahya güveci geldi muhteşem.Hayatımda o kadar yumuşak pişmiş bir et yemedim desem yeridir.Sonrasında da ilginç bir pilav.Ne bu dedim.Alatlı dediler.Bol karabiberli, etli, nohutlu ve içinde kocaman Besni üzümleri olan mucize bir pilav.Finali de incir uyuşturmayla yaptım ve sıkıntılarım geçti.O gün bugün Yörükhan Güveç'ten iki hafta uzak kalsam rüyalarıma girmeye başlar.

Nurcan Abla biraz deneysel çalışır.En iyi lezzeti tutturana kadar defalarca denermiş.Brokoli çorbasının tam kıvamını tutturana kadar aylarca uğraştığını söyler.Belki de bu yüzden en basit görünen yemekler bile Yörükhan'da efsaneye dönüşüyor.Kurufasulye güveç, kapama öncelikli tavsiyelerimden.Pazı,ıspanak gibi otlar nefis süzme yoğurtla servis ediliyor.Kullanılan zeytinyağının sırrını nedense söylemekten kaçınıyorlar.

Kesinlikle kaçmaz denilecek mekanlardan.Fiyata gelince, civardaki diğer lokantalardan biraz daha yüksek olduğu kesin.Kişi başı 15-30 gibi bir rakama çıkılıyor.Multinet'i iptal etmeleri kötü oldu haliyle.Ama yine de bir mekanın temizliğine, etinin kalitesine, özenle pişmesine önem verenler için Yörükhan Güveç o bölgedeki en iyi seçim.

24.05.2008 12:48:00
Musa
Musa diyor ki:
Sava'nın yorumuna binaen;
Zeytinyağlarının sırrını ben biliyorum ;) Erol amca konuşmasında söyledi: Memleketi olan Muğla'dan özel olarak getirtiyormuş.

24.05.2008 15:06:00
Sevo
Sevo diyor ki:
Herhalde bu mekana ilk kötü yorumu yazacak benim. kalabalık gittiğimiz bir yemek organizasyonunda arkadaşların ısrarı ve övmeleri üzerine bu mekanla tanışma fırsatı buldum. Öven arkadaşlarım da çıkışta inanamadıklarını söylediler. Ya o gün bir sıkıntı vardı ya da düşüş dönemlerinden biriydi.

Öncelikle ben temizlik ve hijyenini hiç mi hiç beğenmedim. Keza yanımdakiler de bu durumdan muzdaripti.

İkinci olarak mekan ağır şekilde yemek kokuyordu. Restaurant başka ne kokacak demeyin. Restaurant kokmaz. Bu resmen Kurban Bayramı'nın sabahı kavrulan et gibi ortada haşlanmış kuzu kokusu vardı ki benim zaten iştahım kaçtı.

Yemekler çok ama çok yavaş geldi. Yemeklerin tadı fena değildi. Ancak dediğim gibi, çatal bıçaklardan tutun masanın temizliğine herşey sıkıntılıydı. Az peçete kullanmadık çatalları ovmak için :(

Garson servis yaparken duvar kenarındaki bir dolaba çarptı. Çarpmanın etkisi ile kapak kırılıp yere düştü! Cam çerçeveli bir kapaktı. Camlar da kırıldı. Allah'tan 5-6 parçaya ayrılıp kaldılar. Garson bunları toplayıp dolaba dayadı ve işine devam etti. Biz de dumurları yaşamaya devam ettik...

İncir tatlısını da deneme fırsatı buldum. Yediğime pişman olmadım ancak bir daha yememek üzere listemden çıkardım. Belki tarz meselesi. İncir severim ama bu hiç iç açıcı gelmedi.

Bu kadar olumsuzluğun üzerine ödediğim hesap beni çileden çıkardı. Kaliteli bir mekana bunun 3-4 katı vermişliğim vardır ama parasını hakeder. Maalesef kişi başı 30 YTL civarına ancak çıkıyorsunuz ve bana göre burası bu parayı haketmiyor.

Bu mekan hakkında söyleyebileceğim tek olumlu şey çıkarken yemekleri beğenip beğenmediğimizdi. Hayır pek beğenmedik dememize rağmen neden sorusu gelmemesi de ilginçti.

Ben kimseye tavsiye etmiyorum. Salaşlık temiz olmamayı gerektirmez. Yemekleriyle de açık kapanamadığına göre burası hiç gitmeyeceğim mekanlar listesine giriyor.

29.05.2008 00:28:00
halim: henüz dobişkocu değil
halim diyor ki:
Yörükhanda ( utanıp sıkılmadan) üst üste 3 tabak yedigim yüzük çorbası bazen rüyalarıma giriyor :) Çorba deyipte geçmeyin, şiddetle tavsiye ediyorum.
15.08.2008 20:13:00
jackietreehorn: henüz dobişkocu değil
jackietreehorn diyor ki:
yemekler vasat, pilav taze değildi, bu kalitede yemek için gelen hesap oldukça fazlaydı(kişi başı 30 ytl den fazla), yemeği sevip sevmediğimizi soran da olmadı, tekrar gitmeyeceğim.
28.12.2008 22:15:00
......... yaralı..................: henüz dobişkocu değil
......... yaralı.................. diyor ki:
Yüsük çorbası çok acıydı, ama buna ragmen gülerek yemegi başardık çünkü çorbanın güzelligi bi yana güler yüz çok önemliydi onuda bulduk çok teşekkürler güveç..
22.04.2009 19:32:00
Barracudasus: henüz dobişkocu değil
Barracudasus diyor ki:
Açıldığından bu yana yurtdışı dahil diğer illerden gelen bütün misafirlerimi, gündüz ya da akşam ağırladığım bir yerdi... "Di" diyorum çünkü bu gün gördüklerimi beni son derece üzdü. Maalesef fazla bilinirliğin kurbanı olmaya başlamışlar. Ortada ne yapacağını bilemez, asık ya da pişman suratlı kızcağızlar, herşeyi biliyormuş gibi yapıp hiç bir şeyi bilmediği anlaşılan kaba bir şef! Lezzetsiz zeyinyağlı dolma(biberin içine pilav koyunca dolma olmuyor), zeyinyağı koymaktan imtina edilmiş, limon yada sirke servisi hiç düşünülmemiş çoban salata, acaba ezmemi yiyorum diye kuşkuya kapıldığınız bir gavurdağı salatası. Sebzeli güveç adı altında haşlanmış patates ve havuçtan ibaret bir yemek ve sonuç daha üzücü... Artık benden iyisi can sağlığı diyecek kadar fahiş bir hesap! Bence artık öğlen yemeği için hiç yorulmayın. akşam içinse kendinize uygun bir meyhaneye gidin daha iyi. Çünkü hesap aynı hemen hemen... Çok üzüldüm Erol Bey çoook. Tevazuuya acil ihtiyaç var!
1.07.2009 16:10:00
yemek ustadi: henüz dobişkocu değil
yemek ustadi diyor ki:
Değişik tatlar aradığınızda gidilmesi gereken hoş ve şirin bir mekan. Sıcak bir ortam var. İncir tatlısını muhakkak denemek gerekiyor çünkü tadı hem orjinal hem de başka hiçbir yerde görmedim. Deniz börülcesi ve gavurdağı salatada mekanın vazgeçilemeyecek lezzetlerinden.
1.07.2009 17:54:00
Mustafa: henüz dobişkocu değil
Mustafa diyor ki:
Buradaki tavisyeleri okuyup dün ilk kez gittim bu mekana. Yemekler çok lezzetliydi. Birçoğunun tadına baktım, hepsi et yemeği olmasına rağmen hepsinde ayrı bir tat, gerçekten çok başarılıydı (sebze yemeklerini deneyecek yer kalmadı midemde, onları da bir dahaki sefere denerim). Yaş ceviz tatlısı ve incir uyuşturması da harikaydı. Başka yerde bulamayacağı yöresel tatlar arayanlara kesinlikle tavsiye ediyorum.
10.07.2009 08:22:00
namık
namık diyor ki:
Yörükhan'dan çıktığınızda aklınızda iki şey kalır;yemeklerin lezzeti ve mekan sahiplerinin hoş sohbeti.
Değişik yöresel tatların ev yemeği duygusu yaşatılarak sunulduğu bu mekana kaç kere gittiğimi hatırlamıyorum ama hiç birinden mutsuz ayrılmadığımı gayet iyi biliyorum.

27.08.2009 16:39:00
CNGRS
CNGRS diyor ki:
Yemekleri gerçekten kendine has, her gittiğimde halen yeni bir şeyler yediğim ve daha çok hayran kaldığım ara sokakların içine gömülmüş bir lokanta.
Yemeklerin isimlerini halen öğrenemediğim için özel bir tavsiyede bulunamayacağım ama tavsiyem her şeyden birer tabak ısmarlanmalı ve tadına mutlaka bakılmalı. Yüksük çorbası ve incir uyuşturmasını özellikle tavsiye ediyorum.
Gerçek Türk mutafğının güzellikleri gösteren ve sevdiren mekanıyla hafif salaş havasıyla hayran kaldığım yer.
Şiddetle tavsiye edilir...

3.08.2010 00:27:00
Yorum Ekle
Dobişko'da mekanlara siz de yorum yapmak ve mekanları paylaşmak için tıklayınız
Yakın Mekanlar
Yakın Mekanlar
Kebap Sefası
Ankara / Öveçler | Dobişko Üye İşyeri
Ceviz Türk Mutfağı
Annish
Harita
Yıldız 95 Et Lokantası
Tekno Sinema
Dobişko bir Tabi Media markasıdır.
Hakkında | Kendi Mekanınızı Ekleyin | Reklam | İletişim | Kullanım Şartları
Copyright © 2006-2020 Dobişko, All rights reserved.
Dobişko